Chata / The Shack

Witaj!

“Proste rzeczy które naprawdę działają, należy tylko w nie uwierzyć”

Właśnie dwa dni temu świętowałem swoje 43 urodziny. Pogodny wesoły dzień z rodziną, nawet koledzy w pracy zaskoczyli mnie życzeniami i prezentem. Były życzenia zdrowia pomyślności, spełnienia marzeń no i spełnienia marzenia o własnej firmie. Kiedy zacząłem pisać swojego bloga raczej nikomu nie zdradzałem swojego przedsięwzięcia, poza jednym kolegą, teraz po blisko półtora roku pisania zaczynam coraz bardziej otwarcie komunikować swoje zainteresowania motywacją i rozwojem osobistym, nie wstydzę się tego. Widzę po sobie że to dobra droga dla mnie. Ciągle motywuje się do działania, nakręcam pozytywnymi wystąpieniami innych ludzi którzy mają w tej dziedzinie coś do powiedzenia. Nie myślę już o tym jako o praniu mózgu, sprawia mi radość słuchanie tych wszystkich tak oczywistych rzeczy które przedstawiają mówcy bardziej doświadczeni ode mnie.

Dzisiaj wieczorem naszedł mnie taki nastrój na przemyślenia, włączyłem sobie film pod polskim tytułem “Chata”. To na prawdę coś niesamowitego, odnajduje w nim wiele własnych problemów związanych z osądzaniem innych, tkwieniu w nie przebaczaniu za winy innych, w braku cierpliwości dla moich najbliższych czasami. Tyle spraw dotyczy mnie w tym filmie.

Tyle razy już czytałem o tym że myślenie pozytywne ma wielką wagę i że jak myślimy pozytywnie to przyciągamy do siebie te dobre rzeczy, zaczynam czasami odczuwać o co chodzi. Zdarzają mi się czasem takie sytuację kiedy coś myślę i wtedy ogarniają mnie ciarki i tak jakby coś ze mnie się wydostawało, takie dziwne uczucie dające mi znak że to coś ważnego. W aktualnej książce którą czytam wydaje mi się że jest to opisane jako szósty zmysł, dostrzegam go również w kościele podczas mszy gdyż jestem katolikiem, co prawda moja wiara w porównaniu z moimi najbliższymi jest słaba i często poddaje dyskusji różne prawdy ale czasami zwłaszcza przed przystąpieniem do komunii święte kiedy klęczę i modle się doznaje właśnie tego zjawiska wirowania i wiem wtedy że mogę przystąpić do komunii a w momencie braku tego uczucia zdaje sobie sprawę o konieczności spowiedzi. Polecam poświęcić chwilę czasu na ten film i zastanowić się nad sobą i kontaktami z najbliższymi, rozwijać się nie tylko osobiście ale również pielęgnować dobro w rodzinie. Bo przecież na nic nam sukces finansowy jeżeli nie będziemy mieć sukcesu w rodzinie.