Czas

 

Wiecie co ? Czasami to mi się wydaje, że ten kryzys wieku średniego to jakieś przekleństwo.

Żył sobie człowiek spokojnie, a tu nagle pojawiły się te oczekiwania. No i co? Przydałoby się z nimi zmierzyć. Jeśli jak ja masz 40 lat, udaną rodzinę,  dzieciaki, fajną pracę, to zastanów się czy rzeczywiście jest Ci potrzebna ta motywacja. Czy naprawdę chcesz coś jeszcze osiągnąć, jeśli NIE, to daj sobie spokój i zakończ proszę w tym miejscu lekturę i nie zawracaj sobie głowy zmianami. Jeśli jednak czujesz, że czegoś Ci brak to zapraszam Cię czytaj dalej

Ciesze się, że jednak jesteś, że zdecydowałeś się wyruszyć w tą podróż zwaną motywacją. Poszukując rozwiązań i odpowiedzi na pewno zaglądniesz do internetu i YouTuba, a w nim kilku ciekawych ludzi oraz ich filmy i wypowiedzi związane z motywacją i rozwojem osobistym- tym, co nas akurat interesuje. Kiedy będziesz oglądał tych wszystkich ludzi, którzy tworzą swoje filmy, którzy mówią Ci, że wszystko możesz osiągnąć, że wszystko się uda musisz tylko chcieć, nie myśl sobie, że to takie łatwe. O  NIE !

Spotka Cię zwątpienie, zniechęcenie i otrzesz się o depresję, wszystko to będzie edytować Twoje oczekiwania, lecz nie martw się, wszystko będzie dobrze. Motywacja i rozwój osobisty to fajna sprawa, na pewno Ci nie zaszkodzi, lecz pomoże. Oczywiście mając 20 lat jest to wiele prostsze, ale nie, jeśli masz 40 i więcej. W moim wieku jest o wiele trudniej, według mnie. Mamy o wiele mniej czasu, który możemy poświęcić na rozwój osobisty, musimy o wiele lepiej nim gospodarować. Ja na przykład po tych wszystkich miesiącach spędzonych na poszukiwaniu odpowiedzi i rozwiązań wiem, że największym moim problemem jest gospodarowanie czasem. Często narzekam, że nie robię tego czy tamtego, ale tak naprawdę to moja wina, brak samokontroli i systematyczności są powodem mojego narzekania i czasami zwątpienia w powodzenie realizacji planów. Pewnego dnia podczas moich poszukiwań napotkałem fajny film na YOUTUBE, jest to tak jakby audiobook Pana Briana Tracy pt:” Jak wyznaczać i planować cele”, który oczywiście gorąco polecam Ci oglądnąć.

Ja osobiście nigdy wcześniej nie planowałem raczej niczego, wszystko jakoś samo się toczyło do przodu i wiem, że nie było to raczej dobre. Tak na marginesie, to w czasach mojej młodości nie było internetu, YouTuba, nie było takiego dostępu do różnych informacji. W szkole nie uczono mnie o zarządzaniu czasem, finansami, a ja sam nie zdawałem sobie sprawy, że będzie mi to potrzebne.

Dlatego też pewnie nie zwracałem na to uwagi, ale teraz odczuwam spory brak informacji na te tematy, które są tak bardzo ważne. W tym filmie dowiedziałem się, jak do tego podejść, jak zacząć planować różne cele i zadania do wykonania, jak i z czym to się je. Przeważnie takie filmy staram się oglądać po kilka razy, za każdym razem odnajdując w wypowiedzi ciekawe i potrzebne informacje. Naprawdę to jest fajne i rozwija. Oczywiście te wszystkie filmy i wypowiedzi, które napotkamy mogą Ci się wydawać taką burzą mózgów, ale ja myślę, że po prostu trzeba czytać między wierszami i odnaleźć to, co do nas przemawia, co nas motywuje i pozytywnie nakręca. To jest ważne. Osobiście powiem Ci, że zrobiłem sobie arkusz kalkulacyjny, a w nim tabelkę, w której to wpisuje swoje plany na miesiąc, pół roku i rok. Jest to naprawdę motywujące do działania, kiedy przychodzi koniec miesiąca, a ja nie mam na zielono zabarwionych okienek z zapisanymi celami, wtedy człowiek naprawdę umie się postarać i nawet w ostatnim dniu mijającego miesiąca realizować plan tylko po to, aby nie przenosić go na kolejny miesiąc. Oczywiście mam takie plany które przenoszę z miesiąca na miesiąc, ale na pewno się z nimi uporam, czego i Tobie życzę podczas Twojej podróży zwanej MOTYWACJĄ.

cdn…