Mój wizerunek

Witajcie!

W myśleniu pozytywnym tkwi magiczna siła. Zbyt łatwo jednak o tym zapominam. Istnieje niebezpieczeństwo, że jeśli znajdziesz się w trudnej sytuacji, przestaniesz myśleć pozytywnie. I wtedy przegrasz”

Oto cytat z ostatniej książki, którą przeczytałem a mianowicie “Pozytywne myślenie drogą do sukcesu” autorstwa DAVIDA J.SCHWARTZ. Przyznam się szczerze pochłonęła mnie ona bez reszty. W prosty i ciekawy sposób przedstawia rzeczy tak oczywiste, że aż nie możliwe aby działały. A jednak. Trochę żałuje, że nie pisałem o niej w trakcie czytania bo ma w sobie mnóstwo ciekawych i przydatnych przykładów, które pomagają zrozumieć istotę całej motywacji i osiągania sukcesu, cokolwiek to znaczy.

Jak pewnie już wspominałem na książkę tę natrafiłem poprzez wykład Pani Iwony Wierzbickiej, w tak ciekawy sposób o niej opowiadała iż musiałem sam przekonać się o jej magicznej sile. Na pewno działa! W książce tej spotykamy się z wieloma przykładami zachowań negatywnych, które mogłem odnaleźć w sobie jak  i w moich znajomych. Ale chodzi głównie o mnie, o to by wyzbyć się z siebie takich negatywnych zachowań i rozwijać się w stronę osiągania sukcesu a nie wytykania błędów innym. Książka daje mocnego kopa do działania, pokazuje jak zachowywać się i działać by zrealizować swój plan, co w tym wszystkim najważniejsze musimy mieć sprecyzowany ten nasz plan, by wiedzieć co jest dla nas miarą tego naszego sukcesu. Kiedy się nad tym zastanowię to odnoszę wrażenie, że ten mój plan w trakcie tych poszukiwań ewoluuje wraz ze mną. Zacząłem odnajdywać różne aspekty które chciałbym jeszcze zmienić a na które wcześniej patrzyłem trochę w inny sposób np. poszedłem do fajnego salonu fryzjerskiego w moim mieście i zamiast tradycyjnie w domu przed lustrem ostrzyc się maszynką elektryczną na żołnierza stałem się posiadaczem wyczesanej fryzurki, która dała mi dużo frajdy i odmieniła moje samopoczucie na pewno o 100%. Jak cię widzą tak cię piszą, na pewno pierwsze wrażenie w kontaktach z innymi ma znaczenie. Myślę, że następnym krokiem jest ukłon z mojej strony w kierunku mody męskiej i swojego wizerunku. To niesamowite ile energii do działania i wiary w swoje możliwości daje dobre samopoczucie związane z tym, że się fajnie i modnie wygląda. Można by powiedzieć, że sukces rozpoczyna się wraz z wzrastaniem wiary w swoje możliwości i perspektywą dalszych małych kroków w kierunku naszych marzeń.

Serdecznie polecam wam tę książkę, warto się postarać o nią i przeczytać a na pewno będzie mieć pozytywny wpływ na wasz SUKCES!