Oczekiwanie

Czekam, szkolę i rozmyślam

Jak już pisałem, niedawno skończyłem czytać ostatnio zakupioną książkę, nie mogłem długo czekać i bardzo szybko była następna. Nie jest to książka motywacyjna a biznesowa pt”Harvard Business Review” Podręcznik przedsiębiorcy, trochę inny poziom pochłaniania treści lecz bardzo edukacyjny i potrzebny w tym co chcę osiągnąć.

Tak sobie myślę czasem ile błędów udało mi się popełnić poprzez emocjonalne podejście do tych moich planów, można by pomyśleć, że skoro nie postępuje według przyjętych zasad to może mi się nie udać a nawet nie powinno.

Zdaje sobie sprawę z tego i dlatego właśnie ta pozycja biznesowa, muszę pouzupełniać potrzebne wiadomości związane z prowadzeniem biznesu, jestem zwykłym chłopakiem, który czasami sprzedał coś na jakimś portalu aukcyjnym i z przedsiębiorczościom to nie miałem wiele wspólnego a teraz marzenia o własnej firmie, taki inny świat do którego chcę się dostać, poznać i rozwinąć umiejętności w celu osiągania zysków z prowadzonej działalności.

Refleksja

Przypomniały mi się początki mojej drogi i wystąpienie Pani Iwony Wierzbickiej na Festiwalu Inspiracj i jej hipnotyzująca opowieść o książce którą jej pomogła. Oczywiście zakupiłem owo wydanie, ciężko było ale znalazła się w jakimś antykwariacie. Tytuł bardzo prosto sugeruje, że pozytywne myślenie jest dobrą drogą do osiągnięcia zobrazowanego celu.

Szkolenie się

Ponieważ najlepiej uczyć się i szkolić od najlepszych, postanowiłem idąc myślą przewodnią mojego bloga, pozwoliłem sobie zaczerpnąć jakąś wskazówkę od człowieka znanego mi oczywiście z takiego jednego Podcastu. Bardzo miły i sympatyczny, no i oczywiście expert w swojej dziedzinie, myślę że to dobra droga na rozwój szkolenie się u najlepszych. Jak tylko środki finansowe mi pozwolą to z pewnością skorzystam z kursów oferowanych przez niego, w kilku słowach potrafił mi zaznaczyć ważne rzeczy na które muszę zwrócić uwagę.

Rozmyślam

Czasami dzięki kilku słowom można nakreślić sobie dalsze cele i obszary do przepracowania i ja też tak zrobię, muszę mieć jak największe szanse na powodzenie moich planów. Więc nie zamartwiam się co zrobiłem źle, tylko szkolę się jak to naprawić.


Biblioteka:

  • Harvard Business Review – Podręcznik przedsiębiorcy,
  • Pozytywne myślenie drogą do sukcesu- David J. Schwartz