Outsourcing

Witaj!

Delegowanie pracy- to wspaniały wynalazek. Kiedy na początku mojej historii z rozwijaniem pomysłu na biznes miałem taki wymarzony sposób zarabiania pieniędzy, było tylko wyobrażenie w mojej głowie ale wiedziałem, że muszę pracować inaczej a na pewno MNIEJ.
Właśnie skończyłem czytać ”4 godzinny tydzień pracy”i coraz bardziej podoba mi się Outsourcing. Książka rozbudziła we mnie jeszcze większą potrzebę TAKIEGO zarządzania swoim czasem, bym pomimo prowadzenia działań biznesowych lub jakichkolwiek innych, mógł poświęcać go w znacznym stopniu dla rodziny i pasji.
Aktualnie jestem Mistrzem Zmiany w dziale technicznym wielkiej korporacji z 24 letnim doświadczeniem i 11 letnim w obecnym przedsiębiorstwie. Coraz bardziej nie podoba mi się mój styl pracy, aktualny system 4 zmianowy, nadgodziny,wolny weekend raz na 3 mc, to jest szaleństwo.
Mam ogromne przekonanie o słuszności swoich działań rozwojowych i chęci dokonania zmian, muszę jednak powiedzieć, że są też skutki uboczne tej motywacji. Zniechęciłem się do aktualnego trybu pracy. Nie chodzi mi jednak o to, co wykonuję, bo to akurat moja pasja i uwielbiam to, co robię , lecz ten ciągły pęd, mijanie się z żoną, nocne i popołudniowe zmiany, no i praca w wekendy. Wymarzyłem sobie, że można inaczej.Chciałbym poświęcić czas rodzinie, taka bajka, to mnie napędza do działania. No i oczywiście moje wyszukane książki i różne wystąpienia motywujące. Bardzo chciałbym zrealizować kolejny pomysł i spotkać się osobiście z kilkoma ważnymi dla mnie postaciami, poznać je bliżej i opisać to na moim blogu.

Sięgając pamięcią wstecz, przypomina mi się czas, kiedy TO wszystko się zaczęło.Najpierw była to motywacja do działania i filmy z kanału “Pasja informatyki”np. “Wojownik poeta”. Zaczęły rodzić się marzenia o rozwiązaniu problemu jakim jest brak czasu. Dałem się porwać wizji, zauważyłem PROBLEM, który ja mógłbym rozwiązać. Zacząłem uczyć się kodowania, tworzenia stron internetowych, nawet zbudowałem coś sam i to działało, lecz nie było profesjonalne. Ogrom pracy i brak wiedzy z wszystkich potrzebnych dziedzin  aby to wykonać przerósł MNIE. Z jednej strony ogromny, według mnie, potencjał pomysłu na rozwiązanie problemu (bo rozwiązywanie problemów ludzi to dobry pomysł na biznes), z drugiej-brak wiedzy. Walka myśli! Co zrobić? Poddać się i kiedyś żałować na stare lata, że mogłem coś zrobić, że miałem pomysł i nie podjąłem wyzwania. NIE! To było nie do przyjęcia. Tworzyłem już przecież SWOJE marzenie. Jednym z problemów, które wtedy napotkałem na drodze do realizacji przedsięwzięcia, była potrzeba posiadania regulaminu i zabezpieczenia prawnego. Co zrobić? Wiadomo należy poszukać pomocy w realizacji i TUTAJ pojawił się, jak potem się dowiedziałem OUTSOURCING.
Przeszukując oferty w internecie jedna zaciekawiła mnie najbardziej- firma o ugruntowanej pozycji z doświadczeniem i gronem firm już im ufającym. Chciałem, by pomagali mi najlepsi. Trafiłem na firmę SolidnyRegulamin.pl- to był kamień węgielny mojego pomysłu, ponieważ po zapoznaniu się z ich ofertą i opłaceniu usługi, nie mogłem się już wycofać. I bardzo dobrze. Nie mając doświadczenia w kontaktach z prawnikami czułem się nieswojo, ale bezpodstawnie, ponieważ współpraca z nimi to czysta przyjemność. Bardzo kompetentni, służący pomocą i doświadczeniem. Cieszę się, że to zrobiłem, że opłaciłem usługę i wstyd by mi było wycofywać się, powiedzieć im, że rezygnuję z wykonania usługi. Dzięki tej decyzji jestem już daleko w działaniach mogących pomóc mi zrealizować wymarzony styl życia. Teraz po przeczytaniu książki „4 godzinny tydzień pracy”widzę u siebie potrzebę stosowania Outsourcingu i zalet, jakie wprowadza. Kiedy zacząłem się interesować tymi wszystkimi rzeczami, o których wcześniej nie miałem pojęcia, one zaczęły mi się same ukazywać w różnych obszarach życia i potwierdzać słuszność ich zastosowania .
Na koniec coś z naszego polskiego rynku, a mianowicie moje ulubione ostatnio podcasty Pana Marka „Mała wielka firma” i odcinek właśnie o DELEGOWANIU pt.” Podstawy outsourcingu-Agnieszka M.Staroń”- naprawdę odcinek jak najbardziej dla MNIE.

 

 Przydatne linki:
-książka „4 godzinny tydzień pracy” - Timothy Ferris
-podcast Mała Wielka Firma pt ” Podstawy outsourcingu-Agnieszka M.Staroń”
-SolidnyRegulamin.pl