RZECZYWISTOŚĆ

Ostatnio znów mi się nie chce,opadłem z sił i motywacji do działania. Nie chce mi się. Projekt, który realizuje utknął chyba w miejscu, firma zajmująca się jego realizacją już kolejny raz przekłada termin ukończenia, nie widać postępów i bardzo się przeciąga. Mam już zrealizowane inne potrzebne elementy poza głównym produktem. Chyba cały zapał, który nakręcał mnie do działania gdzieś się zapodział. Nie będę w tym miejscu brał się za narzekanie bo nie oto chodzi, ale refleksja nad błędami jest wskazana by więcej ich nie popełniać, a co najmniej mieć ich świadomość i na nie uważać.

Tematy do zastanowienia:

  • PROKRASTYNACJA,
  • HURA OPTYMIZM,
  • WIZJA KOŃCA,

Zagadnienia, które chciałbym poruszyć w tym wpisie, a na które wcześniej nie zwracałem uwagi, a są kluczowe w dążeniu do marzeń.

HURA OPTYMIZM

Pozwolę sobie zacząć od Hura Optymizmu. Kiedy rozpoczynałem pracę nad moim projektem miał on być tylko taką próbą nauki kodowania stron internetowych, takim pomysłem rozwiązującym problemy ludzi, czytałem w różnych motywacyjnych poradnikach “Szukasz pomysłu na biznes znajdź problem i rozwiąż GO , jeżeli są już jakieś rozwiązania to wymyśl takie , którego jeszcze nie ma lub usprawnij TE, które istnieją”. Proste co nie ?

I mnie się właśnie wydaje, że znalazłem taki problem i postanowiłem GO usprawnić. Rozpocząłem naukę tworzenia stron internetowych dzięki czemu mój pomysł rósł w mojej głowie. Rozmarzyłem się, że będę właścicielem takiego biznesu wszystko będzie się kręcić i wreszcie będę miał czas dla rodziny i siebie, i nie będę musiał chodzić w niedziele popołudniu do pracy. Wszystkie książki i mówcy motywacyjni mówią mi, że mogę wszystko tylko muszę do tego dążyć, być zdeterminowany i konsekwentny. Więc dążę. Wiem też jaką pułapką jest Motywacja, jeśli tak jak mówią i piszą nie spisze sobie dokładnego planu realizacji trudności, które przyjdzie mi pokonać mogą mnie doprowadzić do frustracji i utracenia wiary w moc rozwoju osobistego. Niestety doświadczam tych błędów, tego że dałem się porwać HURA OPTYMIZMOWI, lecz z drugiej strony cieszę się, że zabrnąłem do miejsca w którym jestem bo inaczej pewnie poddał bym się na widok ogromu prac jakie mnie czekają. Dzięki Hura Optymizmowi realizuje marzenia, które normalnie bał bym się zrealizować.