Zrozumieć siebie

Odpowiedź na pytania,
które nie wiadomo skąd
się wzięły
.

Stało się.

Pierwsze czytanie “Życiologi”książki autorstwa Pana Miłosza Brzezińskiego, zakończone. Moja pierwsza lektura w 2019 r.

Jak wspominałem we wpisie pt.” Pomiędzy wpisami ” zostałem szczęśliwym posiadaczem książki, która nie dość, że zaciekawiła mnie przypuszczalnie ciekawą treścią to już po otrzymaniu przesyłki i jej otwarciu powaliła kunsztem wydawniczym i wspaniałym wyglądem co jeszcze bardziej utwierdziło mnie o słuszności zakupu tego wolumenu.


Kryzys wieku średniego

Ponieważ jestem pod takim wielkim wrażeniem, że nie wiem od czego by tu zacząć, więc zacznę od początku.

Jak pewnie można się domyślać po wpisach, które publikuje Kryzys wieku średniego to moja specjalność. Niestety udało mi się zapoznać z nim w pewnym okresie mojego życia, po 40-tce. Od tego właśnie momentu zacząłem się coraz bardziej zastanawiać nad różnymi pytaniami powstającymi w skutek pewnego rodzaju nie zadowolenia związanego z oceną niektórych obszarów mojego życia:

  • brak oszczędności, tzw. poduszki finansowej,
  • niedobór czasu dla rodziny związany z nadmiarem pracy zawodowej,
  • zaniedbanie aktywności fizycznej i nadwaga,

Taki trochę marazm. Ponieważ jestem INTROWERTYKIEM przeżywałem to wszystko wewnątrz siebie i zaczęły pokazywać się drogi do rozwiązania moich problemów, tak zaczęła się motywacja i rozwój. Przeczytałem kilka ciekawych książek, które przedstawiały tok rozsądnego postępowania w celu poprawy niedociągnięć.

Tak oto po jakimś czasie natrafiłem na ostatnią zakupioną książkę, która w tak niesamowity i ciekawy sposób, często humorystyczny, opisuje zagadnienia tak bardzo mi bliskie.

Moje odczucia

Czytając to wydanie czułem się jak by to była książka o mnie samym, zwłaszcza rozdział o “trzecim ogrodzie” jak nazywa go autor. Rozjaśniły mi się poglądy na dotyczące mnie samego zagadnienia, złe samopoczucie, słaba organizacja czasem, i takie tam, które nie kontrolowane mogą powodować narzekanie.

W motywacji i rozwoju nie chodzi tylko o czytanie bez końca książek o rozwoju, więc od czasu kiedy to się zaczęło wziąłem się za siebie i działam by poprawić “OGRODY” , które do tej pory trochę zaniedbałem tak aby nie odstawały za bardzo od reszty.


Książka ta jest dla mnie zbiorem odpowiedzi, które szukałem i potrzebowałem odnaleźć. To bardzo dobrze zainwestowane pieniądze w rozwój osobisty i motywacje.

Polecam książkę:

Miłosz Brzeziński “Życiologia”- czyli o mądrym zarządzaniu czasem.